JAŠMA (JASPER)

Jašma ir necaurspīdīga kvarca kriptokristāliska varietāte, kuru dažādi piejaukumi iekrāso dažādās krāsās. Jašma ir ļoti krāsaina un ar dažādu māksliniecisko tekstūru. Visbiežāk sastopama koši sarkana, dzeltena vai brūna jašma, taču tā var būt arī zaļa un melna, kā arī zilganos toņos. Jašma ir tuvu radniecīga citam kvarca paveidam – halcedonam, taču atšķirībā no tā nav šķiedraina. Jašmas krāsojums nav vienmērīgs – tā var būt smalki slāņota, tai cauri var vīties dendrīti. Pēc veidošanās jašma var plaisāt un pārbīdīties un tad atkal sacementēties, radot efektīgu rakstu. Jašmu iekrāso dažādi metālu oksīdi un hidroksīdi – krāsu zemes, dzelzs, mangāna oksīdi. Maiguma un relaksācijas akmens. Uzlabo spēju atslābināties, nes mieru, pilnību un dziedināšanu, īpaši stresa brīžos. Palīdz astrālos ceļojumos. Balansē Iņ un Jaņ enerģijas. Nodrošina aizsardzību un absorbē negatīvās enerģijas, tai skaitā elektromagnētisko un vides piesārņojumu. Stimulē iztēli, un idejas palīdz pārvērst darbībā. Izlīdzina, sakārto čakras. Senos laikos uzskatīja, ka jašma palīdz izsaukt lietu. Balansē ķermeņa vibrācijas. Lai izjustu spēcīgāku iedarbību, jašmu iesaka nēsāt kontaktā ar ādu. Jašma ir dzīvības akmens un mīlestības sargs, jo tā uzlādē cilvēku ar pozitīvu enerģiju un tādēļ ir ļoti noderīgi nēsāt izstrādājumus no šī akmens. Lai mājā valdītu miers un harmonija, vajag telpās turēt vāzes un lādītes no jašmas. Tas aizsargā mājokli no skaudības, niknuma un apkārtējās pasaules citām negatīvām ietekmēm. Daudzās valstīs uzskata, ka jašma piesaista mājā veiksmi, laimi un pārticību. Pateicoties zemes stihijas ietekmei, jašma tiek uzskatīta kā talismans, kas piesaista savam īpašniekam bagātību. Maģisku akmeņu īpašību pazinēji apgalvo, ka, ja nemanot nolikt kabatā dārgam cilvēkam jašmas gabalu, tad tas aizsargās viņu no nepatikšanām, noskaušanas un tumšajiem spēkiem. Izvēloties minerālu dziedniecības vajadzībām, viens no aspektiem, kas būtu jāņem vērā, ir minerāla krāsa. Jašma ir maigs akmens, un ar to ieteicams sākt darboties, ja kristālu enerģija jums ir kas jauns. Tā kā jašma ir ļoti daudzveidīgs akmens, tad arī viņas īpašības ir atkarīgas no krāsas, apskatīsim atsevišķi katru tā veidu:

SARKANO TOŅU JAŠMA

Sarkanā jašma – godīguma un taisnīguma akmens. Stiprina (uzlabo) atbildības sajūtu, līdzjūtību. Palīdz aizsargāt no negatīvām enerģijām un briesmām (tai skaitā no nakts briesmām). Negācijas aizraida atpakaļ sūtītājam. Iezemē enerģiju. Palīdz ieskatīties grūtībās. Nomierina emocijas, stabilizē un attīra auru. Balansē enerģiju ķermenī. Mēdz pielietot seksuālajā maģijā. Var pielietot, lai veicinātu organisma traucēto funkciju stabilizēšanos, īpaši diabēta gadījumā. Palīdz attīrīt aknas un asinis, apturēt asiņošanu, nomierināt seksuālo agresiju. Uzlabo ožas sajūtu. Piemīt pretiekaisuma efekts, spēcina imūnsistēmu. Labvēlīgi ietekmē sieviešu reproduktīvos orgānus. Stimulē sirdsdarbību un asinsriti. Tas ir mierīgas un labklājības pilns mājas talismans, kurā valdīs kārtība un harmonija visās dzīves jomās. Jašma aizsargā tā īpašnieku no negatīvās ietekmes un atttīra telpu no visiem un visa nepiederošā. Kā arī Jašma ir akmens - amulets zinātnes ļaudīm, ceļotajiem, pētniekiem un visiem tiem, kas tiecās pēc zināšanām jebkurās formas un izpausmēs.

Jašma- tas ir skaistuma, elegances un bagātības talismans. Jašma- lielisks un nesavtīgs enerģijas ziedotājs, bet lodveidīgas akmeņu formas ietekmē enerģijas uzkrājumu. Jašma – tas ir lielisks aizstāvis tiem, kuri ir dārgi akmens īpašniekam, sevišķi ja to nemanāmi ieliek viņu kabatā, somā... Jašma var arī aizsargāt svarīgus dokumentus un konfidenciālo informāciju.

Sarkanā jašma stimulē sirds darbību un asinsriti, apstādina asiņošanu, ārstē sieviešu slimības, aktivizē iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbību. Uzlabo potenci. Noņem aknu un žultsvadu blokus. Ķīniešu dziednieki jašmu uzskata par vienu no svarīgiem farmakoloģiskiem līdzekļiem, lai attīrītu iekšējos orgānus. Vienīgais akmens, kas noņem visu negatīvo enerģētiku, kuru jau uzkrājis organisms. Tas aizsargā no ļaunas acs un ļaunajiem spēkiem. Aizsargā no neauglības, piešķir drošsirdību un pārliecību uzvarā, paaugstina kopējo tonusu. Izstrādājumi no jašmas noņem nogurumu, pat ja tikai atrodaties telpā, kur tie ir. Zaļas nokrāsas jašma paasina intuīciju, mazina depresiju, koncentrē uzmanību un atver acīm neredzamo. Uzlādē cilvēku ar pozitīvu enerģiju, tādēļ ir ļoti derīgi nēsāt izstrādājumus no šī akmens. Lai mājā valdītu miers un harmonija, vajag telpās turēt vāzes un lādītes no jašmas. Tas aizsargā mājokli no skaudības, niknuma un apkārtējās pasaules citām negatīvām ietekmēm. Daudzās valstīs uzskata, ka jašma piesaista mājā veiksmi, laimi un pārticību. Maģisku akmeņu īpašību pazinēji apgalvo, ja nemanot ielikt kabatā dārgam cilvēkam jašmas gabalu, tad tas aizsargās viņu no nepatikšanām, noskaušanas un tumšajiem spēkiem.

Ceļotāju, alķīmiķu un zinātnieku talismans. Lode no šī minerāla ir spējīga atturēt no neapdomīgas rīcības. Ovāli akmeņi uzlādē ar kosmisko enerģiju. Neapstrādāts akmens nes veiksmi un aizsargā no skaudības

 ZAĻO TOŅU JAŠMA Zaļā jašma tiek uzskatīta par spēcīgu naudas talismanu. Šis minerāls ievieš apkārtējos uzticību savam saimniekam. Palīdz risināt sirdslietas, nomierina un uzmundrina, kā arī mazina sirdssāpes un smeldzi. Zaļā jašma nostiprina nervu sistēmu. Ieteic pie kuņģu slimībām ar paaugstinātu skābes daudzumu. Labs talismans sievietēm, kuras vēlas atbrīvoties no liekā svara, jo zaļā jašma samazina apetīti. Zaļas nokrāsas jašma paasina intuīciju, mazina depresiju, koncentrē uzmanību un atver acīm neredzamo. Uzlādē cilvēku ar pozitīvu enerģiju, tādēļ ir ļoti derīgi nēsāt rotas izstrādājumus no šī akmens. Zaļā jašma – balansa akmens, kas dziedē un mazina slimību un apsēstību. Aizsargā pret piesārņojumu. Valkātāju citu acīs padara simpātiskāku. Stiprina imūnsistēmu, izvada toksīnus no visām organisma sistēmām, palīdz dziedēt ādas slimības (izsitumus, brūces), gremošanas traktu un attīra orgānus. Uzlabo redzi, stiprina ožas sajūtu, veicina gremošanu.

DZELTENO TOŅU JAŠMA

Dzeltenā jašma – palīdz būt stipram un līdzsvarotam sabiedriskās vietās, un aizsargā paša sociālo labklājību. Labs aizsardzības akmens, īpaši ceļojumos. Neitralizē vides un elektromagnētisko piesārņojumu. Nomierina nervus un emocijas. Atbrīvo no pārmērīgām gaidām un, iespējams, sekojošās vilšanās.Palīdz pie gremošanas orgānu, nervu sistēmas, elpošanas sistēmas un endokrīno dziedzeru slimībām, stimulē audu reģenerāciju. Palielina enerģiju un palīdz izvadīt toksīnus. Mazina nelabumu (sliktu dūšu). Var palīdzēt drudža gadījumā, normalizē miegu un uzlabo atmiņu. Dzeltenā (Zemes)– pasargā no indēm un ļaunas acs.Atjauno spēkus, palīdz drudža un epilepsijas gadījumos, uzlabo atmiņu, ārstē psihiskās saslimšanas, normalizē miegu, atbrīvo no bezmiega un murgiem. Uzlabo redzi, noņem zobu sāpes. Pastāvīga nēsāšana pastiprina ožu. Vienīgais akmens, kas noņem visu negatīvo enerģētiku, kuru jau uzkrājis organisms. Tas aizsargā no ļaunas acs un no ļaunajiem spēkiem. Aizsargā no neauglības, piešķir drošsirdīgumu un pārliecību uzvarā, paaugstina kopējo tonusu. Izstrādājumi no jašmas noņem nogurumu, pat tikai atrodaties telpā, kur tie ir. Zaļas nokrāsas jašma paasina intuīciju, mazina depresiju, koncentrē uzmanību un atver acīm neredzamo. Dzeltenā jašma ārstē kuņģa-zarnu trakta saslimšanas un pasargā no ļaunas acs. Uzlādē cilvēku ar pozitīvu enerģiju, tādēļ ir ļoti derīgi nēsāt izstrādājumus no šī akmens. Lai mājā valdītu miers un harmonija, vajag telpās turēt vāzes un lādītes no jašmas. Tas aizsargā mājokli no skaudības, niknuma un apkārtējās pasaules citām negatīvām ietekmēm. Daudzās valstīs uzskata, ka jašma pievelk mājā veiksmi, laimi un pārticību. Maģisku akmeņu īpašību pazinēji apgalvo, ka, ja nemanot nolikt kabatā dārgam cilvēkam jašmas gabalu, tad tas aizsargās viņu no nepatikšanām, noskaušanas un tumšajiem spēkiem.  BRŪNO TOŅU JAŠMA 

Atbrīvo organismu no toksīniem un stiprina imūnsistēmu. Ārstē neauglību un aizsargā grūtniecības laikā. Stimulē izvadorgānu, asinsrites, dzimumorgānu darbību. Palīdz atmest smēķēšanu. Vienīgais akmens, kas noņem visu negatīvo enerģētiku, kuru jau uzkrājis organisms. Tas aizsargā no ļaunas acs un ļaunajiem spēkiem. Aizsargā no neauglības, piešķir drošsirdību un pārliecību uzvarā, paaugstina kopējo tonusu. Izstrādājumi no jašmas noņem nogurumu, pat ja tikai atrodaties telpā, kur tie ir. Zaļas nokrāsas jašma paasina intuīciju, mazina depresiju, koncentrē uzmanību un atver acīm neredzamo. Uzlādē cilvēku ar pozitīvu enerģiju, tādēļ ir ļoti derīgi nēsāt izstrādājumus no šī akmens. Lai mājā valdītu miers un harmonija, vajag telpās turēt vāzes un lādītes no jašmas. Tas aizsargā mājokli no skaudības, niknuma un apkārtējās pasaules citām negatīvām ietekmēm. Daudzās valstīs uzskata, ka jašma piesaista mājā veiksmi, laimi un pārticību. Maģisku akmeņu īpašību pazinēji apgalvo, ja nemanot ielikt kabatā dārgam cilvēkam jašmas gabalu, tad tas aizsargās viņu no nepatikšanām, noskaušanas un tumšajiem spēkiem.

Ceļotāju, alķīmiķu un zinātnieku talismans. Lode no šī minerāla ir spējīga atturēt no neapdomīgas rīcības. Ovāli akmeņi uzlādē ar kosmisko enerģiju. Neapstrādāts akmens nes veiksmi un aizsargā no skaudības.

ZILO TOŅU JAŠMA – ieteicama cilvēkiem, kuri ir saistīti ar mākslu, garīgumu un izvēlas savu hobiju par pamat nodarbi. Šis akmens iedvesmo uz jauniem radošiem sasniegumiem. Māca savu īpašnieku pielietot savus talantus pēc iespējas praktiskākām vajadzībām un ir iespējams pārvērst par laba ienākuma avotu. Zilā jašma mazina depresiju, ārstē nervu sistēmu un palīdz relaksēties. Mazina hronisko stresu, ārstē virsnieru pārslodzes. Regulē limfas darbību. Kavē cistu un audzēju augšanu. Minerāli zilā krāsā izmantojami sekojošos gadījumos: asinsspiediena normalizēšanai, hipotensijai, osteohondroze – kakla, mugurkaula, sirdsdarbības normalizēšanai, balsenes un balss saišu slimības, reimatisms, aknu slimības, spazmas zarnās, nieze, bezmiegs, apetītes pazemināšanai aptaukošanās gadījumos.

TUMŠI ZILA KRĀSA

Minerāli tumšzilā krāsā pozitīvi iedarbojas uz čiekur veida dziedzeri. Izmantojami sekojošos gadījumos: nieru, urīnpūšļa, plaušu, acu (glaukoma, katarakta), garīgajām un ādas slimībām. Tumšzilās krāsas minerāliem ir antiseptiska iedarbība. Palīdz epilepsijas, bērnu infekcijas slimību un dzeltenās kaites gadījumos.

VIOLĒTĀ KRĀSA

Minerāli violetā krāsā nomierinoši iedarbojas uz nervu sistēmu. Izmantojami sekojošos gadījumos: iekaisumi, neiralģija, smadzeņu satricinājumi, psihiskās, nieru, aknu, urīnpūšļa, žultspūšļa slimības. Pozitīvi ietekmē asinsvadu sistēmu. Iekaisuma slimību. Atvieglo pašsajūtu un veicina atveseļošanos saaukstēšanās slimību gadījumos.

BALTĀ KRĀSA

Minerāli baltā krāsā iedarbojās harmonizējoši uz visu ķermeni, veicina stabilitātes un miera sajūtu.

MELNĀ JAŠMA - atvelk sāpes. Izmantojami slimību gadījumos, kuru cēlonis meklējams saistībā ar aukstuma un mitruma ietekmi. Pazemina nieru enerģiju un asinsspiedienu. Palīdz cīnīties ar bezspēku.

 HEALERS GOLD (DZIEDNIEKU ZELTS)  Healers – Gold ir pirīta un magnetīta kombinācija, kas varbūt efektīvs, lai pārvarētu organisma vājumu, kas var rasties slimības dziedniecības vai rehabilitācijas laikā. Healers – Gold patiesībā palielina abu dziedētāja un slimnieka enerģiju. Tas pasargā no negativitātes, kas var būt saņemta no elektriska ekipējuma un palīdz būt daudz izlēmīgam, pieņemt lēmumu un rīkoties. Dziednieku zelts palielina gribasspēku un sniedz harmoniju ar sevi un citiem. Šis pusdārgakmens arī sniedz aizsardzību no kompjūtertehniku radiācijas. Tam ir dziedējošas rakstura iezīmes, kas atrodamas gan pirītā, gan magnetītā. Pirīts ir intelekta un aizsardzības akmens. Tas palielina inteliģenci, garīgo stabilitāti, loģiku, analīzi, radošumu, atmiņu un fizisko attīstību. Šis akmens var palīdzēt jums attīstīt jūsu talantus un spējas. Pirīts ir spēcīgs aizsardzības akmens. Magnetīts spēj savienot čakras un balansēt iņ/jaņ enerģiju. To izmanto, lai mazinātu vai aizdzītu sēras, bailes, dusmas, apjukumu un pārāku pieradumu. Tas arī palīdz atvieglot slogu un palielina enerģiju un izturību. Magnetītam ir enerģiju piesaistošas īpašības, kas pievelk spēku, kā arī labu veiksmi un mīlestību. Tas arī aizsargā no neticības, kā arī stiprina asinsriti, dziedē asinis un asiņošanas problēmas, atvieglo sāpes un stiprina imūnsistēmu. Tas arī novērš nemieru un depresiju. 

GRANĪT PORFĪRS AR ZILO KVARCU "LLANITE"  Lanīts ir vulkāniskas izcelsmes akmens, kam nosaukums dots pēc tā oriģinālās atrašanas vietas Lano apgabalā, ASV. Tas ir zināms arī kā Vulkanīts. Lanīta sastāvdaļas iekļauj kvarca daļiņas, biotītu, dzelzs oksīdu, magnetītu un citu minerāļu daļiņas, kas kopumā veido konglomerātu. Lanīts iedarbojas uz čakrām – atver un attīra tās. Tas pilnībā stimulē visas čakras kolonnas, ļaujot nēsātāja enerģijai nepārtraukti un netraucēti plūst. Lanīts palielina tā nēsātāja fizisko labsajūtu un palielina enerģētiskos laukus. Šis pusdārgakmens palīdz tā nēsātājam lūkoties uz visu no augstākās perspektīvas, tas iedarbojas uz cilvēka emocionālo stāvokli, tādejādi Lanīta valkātājs var vieglāk pārdzīvot negatīvas izjūtas un sniedz daudz pozitīvāku skatienu uz dzīvi. 


Magnetīts (magnētiskā dzelzs rūda). Magnetīts ir magnēts ar spēcīgu pozitīvo un negatīvo polu. Pamatakmens, kuru izmanto kristālu dziednieki, lai sakārtotu enerģijas plūsmu ķermenī. Tas piesaista, atvaira, enerģizē un nomierina. Darbojas kā iezemējošs akmens. Palīdz telepātijai, meditācijai un vizualizācijai. Nodrošina stabilitāti, balansē intelektu ar emocijām, veicina paļaušanos uz paša intuīciju. Piesaista mīlestību, uzticību un lojalitāti. Mazina tādas negativitātes, kā dusmas, bailes un skumjas. Vada dziedinošu enerģiju, kas nepieciešama atveseļošanās periodā. Balansē tādus polus, kā vīrietis-sieviete, fiziskais-garīgais, kreisā smadzeņu puslode – labā smadzeņu puslode u.tml. Pamatčakru un zemes zvaigznes čakru (0) savieno ar zemes spēcinošajām enerģijām. Magnetītam piemīt iekaisumu, kā arī muskuļu, kakla, muguras un citu sāpju mazinoša iedarbība. Var palīdzēt astmas gadījumā, kā arī asinsrites sistēmai, ādai un matiem. Palīdz apturēt asiņošanu no deguna. Uzskata, ka magnetīts var atjaunot enerģijas plūsmu pat tādu nopietnu blokāžu gadījumā, kā trūce un išiass, tādējādi mazinot sāpes. Vislabāk sāpes noņem tad, ja pielikts klāt sāpošajai vietai.

  

0

 .